Praca magisterska jest pewnym wyzwaniem i zarazem doświadczeniem życiowym

znajdĹş:

Student wiedzie sobie dość przyjemne życie. Większość osób studiujących w trybie dziennym (stacjonarnym) nie musi się jeszcze martwić o pieniądze, utrzymanie, ponieważ albo dostają stypendium, albo pieniądze od rodziców, albo dorabiają. Poza tym żak ma darmową opiekę medyczną i właśnie ze względu na opłacane przez państwo składki jest atrakcyjny dla pracodawców.

Jednak wszystko się kiedyś kończy. Tak samo jest ze studiami, ale zanim to nastąpi, student musi spełnić pewne warunki. Jednym z nich jest praca magisterska.

Praca magisterska to praca pisemna aspirująca do miana dzieła naukowego, czyli publikacji ujmującej dane zagadnienie w pewien określony, zgodny z metodologią badacza naukowego sposób.

W opracowaniu autor samodzielnie stawia hipotez, a następnie je weryfikuje i wyciąga wnioski. W ten sposób praca magisterska uczy praktycznej umiejętności identyfikowania problemów i ich rozwiązywania.

Magisterka liczy przynajmniej kilkadziesiąt stron pogrupowane w rozdziały i podrozdziały. Przynajmniej jedna część dzieła musi mieć charakter teoretyczny. Może to być opis aparatu pojęciowego i opis modelu służącego wyjaśnieniu poruszanych w publikacji kwestii.

Nad poprawnością wszystkich założeń, wytycznych, jakie musi spełnić praca magisterska, czuwa promotor, czyli naukowy opiekun autora dzieła.